12 January 2016

Estonian ski-o weekend

Suusaorienteerumise võistlushooaeg Eestis sai avatud möödunud nädalavahetusel Rakveres, kus toimusid üsna kesistele lumeoludele ja külmale õhutemperatuurile vaatamata kaks korralikku suusa-o võistlust! Korraldajad olid andnud endast parima - rajad ja kaardid olid hästi ette valmistatud, võistlus oli hästi jälgitav GPS-i ja live-tulemuste kaudu ning võistelda oli põnev! Suured tänud korraldajatele!

Nii naiste kui meeste klassides oli vanusegruppidel 18, 20 ja 21 sama rada, seega said ka noored ja juuniorid ennast Eesti, Šveitsi ja Leedu tippudega võrrelda. Nii mõnigi noor oli suusarajal endast vanematest võistlejatest kiirem, seega võib öelda, et lootust on!

Laupäeval toimus sprint, pühapäeval lühirada. Pühapäeva hommikul näitas termomeeter kuni -24 külmakraadi, kuid võistlused toimusid sellegipoolest. Need, kel ühest võistlusest päevas väheks jäi, jõudsid veel pärast finišit 50km eemal (Valgehobusemäel) toimuvale suusavõistlusele endast viimaseid mahlu välja pigistama.

Link kodulehele (Tulemused, GPS)
Uudis ERR-is

Mõned pildid võistlustest (koolinoored.ee kodulehelt)


Kuu lõpus, 30.-31.jaanuaril toimuvad Tamsalus jällegi Rakvere OK korraldamisel Eesti meistrivõistlused. Enne seda toimub veel 16.jaanuaril Tallinna MV märkeorienteerumises ning 23.jaanuaril algab järjekordne MK-sari Saksamaal, kus osalevad ka mõned meie koondislased.

Head harjutamist ja mõnusaid suusaorienteerumiselamusi!

1 comment:

Arijus said...

Loved this post. You have me really wanting to travel to Estonia .Thanks for sharing your amazing pictures.