11 January 2013

Suusaorienteerumise treeningukäsiraamat

Kindlasti on kõik juba kursis, et välja on tulnud suusaorienteerujatele mõeldud käsiraamat, aga igaks juhuks kirjutan siia ka. Autoriks on maailma paremikku kuuluv norralane Hans Jörgen Kvåle.

Esikaas autori pildiga


Käsiraamat on allalaetav IOF-i koduleheküljelt. Link siin.

Järgnev tekst on võetud EOL-i foorumist ja postitajaks on Sixten:

Suurepärane treeningukäsiraamat suusaorienteerujatele

IOF kodulehel on loetav ja allalaaditav värske ja väga hea suusaorienteerumise treeningukäsiraamat. Autoriks üks maailma paremikku kuuluvaid suusaorienteerujaid, norralane Hans Jörgen Kvåle, kes on ka IOFi suusaorienteerumise sportlaskomitee esimees. Käsiraamat on mõeldud eelkõige suusaorienteerumisega alustavatele sportlastele ja treeneritele, kuid pakub kindlasti tublisti inspiratsiooni ka juba kogenud tegijatele ja noortele vähekogenud sportlastele. Raamatus on hea ülevaade kaasaegse suusaorienteerumise olemusest, materjali põhiosa moodustab aga külluslik ja hea kaardimaterjaliga varustatud ülevaade erinevatest kaarditreeningu harjutustest.

Raamat on küll inglisekeelne, kuid selles osas ei ole tõsise huvi korral ilmselt raske abi leida...

Soovitan soojalt!

Sixten 


Legendi stiilinäide

Ise pole veel jõudnud lugeda, kuid sirvida küll. Tundub väga asjalik, eriti kaarditreeningute koha pealt. Erinevad harjutused ja kuidas neid läbi viia on hästi lahti seletatud.

Joonorienteerumine

Üleval pildil on väga hea ja lihtne harjutus (nii noorematele, kui ka vanematele) arendamaks kaardilugemiskiirust.

Nädalavahetusel siis võistlus Madona Cup, mis on ühtlasi ka EST-LAT liiga esimeseks osavõistluseks. Kohal enamus Baltimaade paremaid suusaorienteerujaid. Meeste põhiklassis 47 võistlejat.

Samal ajal ka Tallinna MV märkes. Kirjas üle 50 võistleja.Kõik pildid kopeeritud käsiraamatust "Ski Orienteering Training Handbook".


Even

1 comment:

Solntse said...

Kas keegi oskab läbi füüsika seletada, miks on silmade alla mustade juttide tõmbamine kasulik? Mis see päiksele teeb?