12 November 2009

Järgmised suurvõistlused - 2011

Šveitsis Lauseanne´is, kus asuvad nii Rahvusvahelise Olümpiakomitee kui ka väga paljude maailma juhtivate spordiorganisatsioonide peakorterid, tehti IOF-i Nõukogu hiljutisel miitingul mitmed orienteerumisspordi arengut puudutavad tähtsad otsused, sealhulgas valiti välja ka mõningad uued tiitlivõistluste korraldajamaad.

Suusaorienteerumise kohapealt on kõige suuremaks uudiseks Rootsi nimetamine järgmise suusa-o MM-i korraldajaks aastal 2011. Maailmameistrivõistluste toimumispaigaks on Stockholmist põhja - loode suunas ca 500 km kaugusel asuv Härjedalen. Korraldajatel on olemas organiseerimiskogemus hiljutistest suusa-o MK-etappidest, möödunud talve Juunioride MM-ist ning tunamullusest Veteranide MM-ist, mis kõik leidsid aset lähipiirkonnas. Nii, et kes on viimastel talvedel käinud Idres ja/või Orsas võistlemas, teavad enam-vähem, mida oodata. Aset leiab MM märtsikuus. Varasemalt on Rootsis maailmameistritiitleid jahitud kolmel korral: 1980 Avestas, 1990 Skellefteas ning 2004 Asarnas.

Vähemalt sama tähtsaks teadaandeks noortele on ka järgmise talve Juunioride MM-i korraldajamaa nimetamine, milleks osutus Norra ning täpsemalt kuulus Lillehammer, kus leidsid aset 1994 Taliolümpiamängud ning kaks aastat hiljem, 1996 ka suusa-o MM-võistlused.

Juunioride MM 2011 toimub Norras koos täiskasvanute EM-võistlustega, mille toimumine Lillehammeris kinnitati juba augustis suvise o-jooksu MM-i ajal aset leidnud Euroopa Orienteerumisliitude presidentide aastamiitingul. Korraldajad on avaldanud juba ka eesootava suurvõistluse toimumiskuupäevad: 31. jaanuar - 6. veebruar.

Täiskasvanutele on uudiseks veel asjaolu, et tulevast hooajast kaob aastatepikkuse traditsiooniga ja väga kõrgetasemelist osavõtjaskonda omanud Põhjamaade suusa-o meistrivõistlused, mis viimastel aastatel olidki juba tegelikult lahtised (ehk kõikidele riikidele avatud) ning selle asemel muudetakse Euroopa suusa-o meistrivõistlused iga-aastaseks sündmuseks.

Lõpetuseks ka kaks suusa-o kaarti nendest piirkondadest:

1) Lillehammeri MM 1996 - meeste teade (eestlased lõpetasid siin 9. kohaga)
2) Asarna MM 2004 - meeste teade (Marguse 2. vahetus)
Siit pärineb ka eestlaste kõrgeim teatekoht MM-ide ajaloos - koosesisus Raul, Margus, Ander ja Tõnis lõpetati Venemaa, Norra, Soome, Rootsi ja Šveitsi järel kuuendana.

4 comments:

Even said...

Proovi nende kaartidega midagi teha, et need ka suurelt avaneksid.

Margus said...

Ma fucking proovisin panna neid nii väikselt, keskmiselt kui ka suurelt üles, aga mingit pidi ei töötanud :(

Kulutasin suht palju aega selle skännimise ja kõige peale ja ei teagi miks ei saanud? Kui keegi oskab nõu anda, siis oleks info või abi teretulnud!

Marek kunagi rääkis, et tuleb panna väikselt, siis peale klõpsates avaneb suurelt. RO blogis on meil olnud sama jama. Proovisin, ei miskit. Panin siis hiljem keskmiselt ja lõpuks suurelt, et midagigi näha oleks. Aga praegu sealt loomulikult suurt midagi välja ei loe.

Joonas said...

Mul oli sama probleem vahepeal ja leidisn lahenduse. Kui pildifaile teksti sisse panna , ei tohi neid paigutada teksti keskele. Pildid tuleb panna teksti äärtele. Need on need 4 punkti kuhu tuleb enne pildi lisamist linnuke teha. See tuleb panna kas vasaku või parema joonduse järgi. Minul hakkas asi nii igaljuhul toimima.

Marek said...

Pildid äärde ja väikeselt...