07 January 2017

Ski-O Tour: 1. päeva muljed


Täna toimus Ski-O Touri esimene distants, milleks oli ühisstardist tavarada. Järgnevalt saate lugeda, mida võistlejad ise oma sõitudest arvavad:


Ragnar (M17 klassi 2. koht): Tänane võistlus oli korralik füüsiline katsumus. Kohe esimesel päeval oli kavas tavarada ja sõita sai 9,6km. Radade olukord oli suhteliselt okei, aga võrku nappis. Enamus etappe olid puhtad sõidukad ja orienteerumisoskust palju vaja ei läinud. Kaotasin võitjale ~4min ja oleks jõudnud füüsiliselt kiiremini sõita oleks oma sooritusega 100% rahule jäänud.

Kuno (M40 klassi 3. koht):  Täna oli hea võistlus. Jäin hooaja esimesel SO võistlusel jänni tasakaalu hoidmisega kitsamatel radadel ja allamäge lõigetel, paksus lumes. Vanameeste klassi esikoht läks käest teisel ringil. Õhku nagu oli, aga keha jäi kangeks, Kaisa sõitis just sellel hetkel ka mööda - murdusin. Siledal rajal tugevaks ei saa, tuleb harjutada võistlustega sarnastes tingimustes. Sportlased olid aga minu hinnangul tublid ja koondis liigub õigel kursil, tulistada on vaja märtsis!

Daisy (N21 klassi 11. koht): Kuna viimane kiire treening toimus haiguse tõttu kuu aega tagasi, siis teadsin, et täitsa võidu peale ma täna sõitma ei lähe. Eesmärgiks oli hoida motivatsioon ja tuju kõrgel isegi siis kui raskeks läheb ja teha tehniliselt veatu sõit. Suutsin tänaseks seatud eesmärgid täita ja seetõttu jäi võistlusest hea emotsioon. Rada oli füüsiliselt nõudlik ja viimasel kolmandikul läks ikka väga raskeks. Siit kogunes ka suur kaotus võitjale. Sellegipoolest olen positiivne ja ootan järgmisi starte. 

Mattis (M21 klassi 12. koht): Võistluse esimene ring kulges täitsa mõnusalt. Enne kaardi vahetust avastasin, et sõidan jätkuvalt mitmekordsete maailmameistritega samas tempos. Poole võistluse peal läks aga oluliselt raskemaks ning sisse tulid ka mõned pisemad hooletusvead. Sõiduvorm pole praegu kiita, kuid oluliste võistlusteni on veel aega. Emotsionaalselt mõjuvad Šveitsi mäed vägagi innustavalt!

Doris (N21 klassi 14. koht): Pärast nädalast haigust tuli esimene võistlus päris raskelt. Esimese ringi suutsin läbida veel täitsa okeilt, kuigi kaardivahetuses oli tunda juba väsimust. Teise ringi esimese osaga aga tõmbasin ennast juba täitsa tühjaks, et hakkasin väsimusest ennast 6ndast kontrollpunktist 14.-sse lugema. Laskumisest alla sillale jõudes aga taipasin, et ülevalt jäi veel üks KP võtmata. Tagasi pöörates olin juba täitsa üksi jäänud ning ülejäänud raja võistlesin iseendaga.

Kaisa (N21 klassi 15. koht): Minule oli tänane võistlus hooaja avastardiks ning vaatamata sellele, et veremaitse oli suus juba peale 600 meetri läbimist, suutsin ma raja läbida hea emotsiooniga. Värskes lumes mäest laskuda ja kaarti lugeda on ikka midagi hoopis muud, kui tavalise murdmaasuusaraja peal sõita. Suusa-o on kordi etem!

Caius (M21 klassi 16. koht): Raja esimeses pooles tegin ühe pisikese vea ja kukkumise, mistõttu jäin natukeseks ajaks üksi. Lagedate peal nägin, kuidas paari minuti ulatuses on 4-5 meest keda püüda ning see andis teiseks ringiks motivatsiooni juurde. Positiivne oli see, et teisel ringil suutsin pingutada ning kahest konkurendist, kellega olin terve teine ring koos sõitnud, veel lõpus mööda minna. Võrreldes Obertillachiga oli raja poolest jällegi uut moodi kogemus. Rada kulges valdavalt laiadel uisuradadel, kuid kitsad paaristõuketõusud metsa vahel sisuliselt puudusid. Kokkuvõttes olen võistlusega rahul ja loodan järgmistel päevadel veel paremaid tulemusi näidata.

Rimmo (M21 klassi 17. koht): Alguses oli hea minek, esimese pauna lõppus kukkumine jättis grupist taha poole aga see ei heidutanud, tunne oli endiselt hea. Raja teine pool kustutas täielikult ära ja täpselt ei teagi millisel väel finisisse jõudsin, kuid tulemuse sain. Norras lühirajal kaotasin tänasele võitjale Belomazhevile sama palju. Kripeldama jääb koondisekaaslase mööda sõit 2 punkti ennem lõppu, ei olnud enam mingit jõudu vastupanu osutada, ja üks lugemise viga, mis tekkis väsimusest ilmselt, raja teisel poolel. Rada oli muidu põnev, tuli pikemalt ette lugeda. Lund oleks võinud rohkem olla, maastik jättis suuskadele omad märgid.

Homme lühirada! 

2 comments:

Daisy said...

Võimalusel lisage kaart.Raul

Daisy said...

Kaardid võeti ära. Homme lisame. Daisy