20 April 2011

2012 suusa-o MK-programm on "edev"

(Talvine Lake Tahoe USA-s Californias, 2012 peetakse seal suusa-o MK-d)

On avaldatud järgmise talve eeldatav suusaorienteerumise Maailma Karikasarja võistlusprogramm. Esmakordselt ajaloos liigub MK-sari USA-sse, kui jaanuari lõpus - veebruari algul võisteldakse Californias. 2012. aasta täiskasvanute ja noorte EM ning Juunioride ja Veteranide MM leiab aset veebruari viimasel nädalal koos Ukraina MK-etappidega Sumys.

Esimesed MK-etapid on plaanis korraldada juba detsembri algul Põhja-Soomes Kiilopääl, mis peaks eestlastele hästi sobima - kõigepealt tavapärane lumelaager Lapimaal ning väikese hingetõmbe perioodi järel pole vaja kaugele sõita, kui saab juba Maailma Karika starti asuda.

MK teine ring on toimumas aga üsna kaugel, täpsemalt USA päikselise osariigi California kõrgetes Sierra Nevada mägedes. Ehkki lend Euroopast USA läänerannikule on pikk ja arvatavasti ka üsna kallis, on finantside olemasolul tegu kindlasti väga eksootilise võistlusreisiga. Allakirjutanu võttis 3 aastat tagasi Kanadas resideerudes osa sealsest California suusa-o 4 päevasõidust. Võistluspaigad saavad olema maalilise Lake Tahoe ümbruses, kõrgel keskmäestiku tingimustes, sest meretasapinnal valitseb Californias aastaläbi mahe vahemereline kliima (Euroopas asuvad samal laiuskraadil näiteks Kreeka ja Lõuna-Hispaania). Tahoe ise asub juba 1897 meetri peal.

Tulevase talvehooaja tähtsaimad stardid toimuvad aga veebruari viimasel nädalal Ukrainas, kes sarnaselt USA-le on võõrustamas suusa-o MK-etappe ja suurvõistlusi esmakordselt. Orienteerumise kohapealt võib Ukrainat tinglikult siiski ka "suurriikide" hulka liigitada - on ju nad võõrustanud nii o-jooksu MM-i (2007) kui ka EM-i (2000), lisaks on ukrainlastel ette näidata ka o-jooksu MM-i kuldmedal (Yuri Omeltchenko, 1995).

2012. aasta suusa-o MK-finaal toimub märtsi keskel Rootsi kuulsas suusamekas Falunis, kus suusaorienteerumise MK-punkte jagati viimati 2001. aastal. Eestlastest olid stardis siis Ander ja Margus. Tollastest võistlustest on meeles kaks huvitavat seika: viimase päeva sprint oli 2-osaline ning hommikune 8-minutiline kvalifikatsioon on jäänud mu elu lühimaks suusa-o stardiks, esimese päeva ühisstardist võistlustel oli aga laiade uiuradade osakaal koguni 80% (mis tegi võistluse väga kiireks ning oli selles suhtes üsna ainulaadne, et tavaliselt on see protsent pigem vastupidine kitsaste radade kasuks).


2011/2012 MK-sarja kuupäevad

World Cup, Round I: 3.-6.12. 2001 Finland (Kiilopää)

World Cup, Round II: 27.01.-05.02. 2012 USA (Lake Tahoe, California)

World Cup, Round III (EOC, JWOC, MWOC, EYOC): 20.-26.02. 2012 Ukraine (Sumy)

World Cup, Round IV: 12.-18.03. 2012 Sweden (Boden/Falun)


P.S. Kuna tegu on Preliminary Calender´iga, siis võib tulla ette väikesi muudatusi, aga olen aru saanud, et suures osas peaks olema võistlused paigas.

2 comments:

Margus said...

Uuema info kohaselt (9. mai seisuga) on tuleva talve MK-sari siiski 3-ringiline: USA, Ukraina ja Rootsi.

Nädalavahetuse ratta-o võistlustel Vilniuse lähistel rääkisid Leedu suusa-o koondislased, et nemad vähemalt plaanivad USA-s stardis olla. Zilinskas ütles ka, et tema peab Tahoe kanti minema juba seepärast, et sõidab Chevrolet Tahoe´ga :)

Margus said...

P.S. Niipalju veel, et "kurjad keeled" räägivad - 2013. suusa-o MM toimuvat Kasahhimaal!