14 October 2009

Jämi hiihtotunneli 20.-27.09.09

Seekorde Jämi (koht Jämijärvi külje all, kus asub 625 m pikkune suusatunnel, 260 km Helsingist, 70 km Tamperest) laager leidis aset 20.09 - 27.09. Laagris osalesid Sander ja Even OK Pekost, Andres ja Toomas Kollo Nõmme Spordiklubist ja mõlema klubi liige Mattis. Laagri lõpust on küll möödas juba 2 nädalat, kuid otsustasime siiski kõigiga oma tegemisi ja emotsioone jagada.
Pühapäeva hommikul sõitsime Viking Line'iga üle lahe ning peale kolmetunnist sõitu olime kohal. Igaüks võttis midagi hamba alla ja läksime kiiresti tunnelisse, et enne sulgemist esimesed suusakilomeetrid ära noppida. Oli ikka hea tunne küll jälle suuskadel olla!


Elasime tunnelist 4 km eemal Kilpola majas. Pisike majaosa, kuhu me viiekesi sõbralikult ära mahtusime. Majas oli ka saun, mis peale iga treeningut meid soojana ootas. Jämi on üldiselt kena koht. Täiesti müstiliselt ilusad, mõnusa reljeefiga, väga hästi joostavad metsad - ideaalsed orienteerumiseks. Saime korralikud kaardidki meie kõrvalmajja elama tulnud Jämi orienteerumismaratoni korraldajatelt.


Laagri keskel tegime ka pooliku puhkepäeva, mil käisime paadiga järvel. Trenni oli ilmselt liiga palju tehtud, sest keegi ei suutnud korralikult sõudagi - naerukrampides vaevles kogu seltskond. Panime hääled sisse ka kohalikele jalgratastele - Jupiter ja Hilma. Nendega sai korralikke "kiirendusi" ja "katseid" korraldatud.Õhtud möödusid soomlaste kohaliku staari Chisu, hetkel kõige populaarsemat lugu "Baden-baden'it" kuulates ja väikest lisatrenni kõhulihastele tehes - YouTube'ist humoorikaid videosid vaadates.


Laagri lõpuks kogunes päris korralik hulk suusakilomeetreid, igaühel kuskil 300-350 km kanti. Muidugi peab arvestama ka sellega, et libisemine on tunnelis küllaltki hea ja ka raja raskusaste on kergemapoolne. Natuke kahju oli 27. septembril lahkuda, teadmisega, et niipea suuski alla enam ei saa ning tuleb uuesti pisikeste rullide peale üle minna. Sellest hoolimata oli väga mõnus laager - järgmine aasta uuesti!

No comments: